VIDEO/ Gol nga një kënd i pamundur, shihni realizimin e “çmendur” të ish-sulmuesit të Interit

Postuar: Korrik 26, 2021 | 19:30

Në sfidën Hajduk Split-Osijek e cila përfundoi me rezultatin 1-2 për skuadrën mike, e vlefshme për kampionatin kroat të futbollit, ish-sulmuesi i Interit, Marko Livaja i cili aktualisht aktivizohet në rradhët e skuadrës nga Spliti ka realizuar një gol të çmendur.

bandicam 2021-07-26 09-57-18-632

Livaja në minutën e 63′ të takimit ka shënuar nga një kënd i pamundur ku ka shtangur dhe portierin kundërshtar. Goli i tij ishte i pari i ndeshjes dhe më pas u përmbys nga dy golat e Osijek me autor Jurçeviç dhe Pilj në minutën e 87′.

Kjo ishte ndeshja e dytë e kampionatit kroat ku Osijek kryeson tabelën e renditjes me dy fitore ndërsa Hajduk Split renditet në vendin e 8 në kuotën e 1 pike pas një barazimi dhe një humbje pikërisht ditën e djeshme ndaj Osijekut.

Marko Livaja realizon gol nga një kënd të çmendur on Vidnews.