VIDEO/ Gol nga mesfusha, shikoni realizimin e çmendur në kampionatin shqiptar

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 18, 2021 | 12:00


VIDEO/ Gol nga mesfusha, shikoni realizimin e çmendur në kampionatin shqiptar

Në sfidën Vora-Korabi e luajtur në fundjavë në kompleksin “Internacional” në Pezë-Helmes për javën e fundit të fazës “Play Off” të grupit A, e cila përfundoi me rezultatin 1-5 për skuadrën dibrane, goli në minutën e 90+2′ i Armend Murrjas ra më shumë në sy në këtë takim.

bandicam 2021-05-18 11-51-41-667

Murrja ka realizuar një supergol nga mesfusha ku ka parë pozicionimin jo të mirë të portierit kundërshtar dhe ka goditur duke realizuar një supergol. Korabi e përfundoi kampionatin në vendin e tretë në kuotën e 43 pikëve.

Goli i Armend Murrja on Vidnews.

PANORAMASPORT.AL