VIDEO/ Gol nga mesfusha, shihni realizimin e çmendur të futbollistit spanjoll në Ligën e Konferencës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 26, 2021 | 14:33


VIDEO/ Gol nga mesfusha, shihni realizimin e çmendur të futbollistit spanjoll në Ligën e Konferencës

Në sfidën e Ligës së Konferencës, Karabag-Omonia, e cila përfundoi me barazimin 2-2, është realizuar një supergol.

sup

Zhordi Gomez i skuadrës së Omonias ka shënuar një gol spektakolar nga gjysma e fushës ku ka parë daljen jo të mirë të portierit kundërshtar dhe duke përfituar nga kjo pakujdesi e tij.

Mesfushori spanjoll i cili më parë ka mbajtur veshur edhe fanellat e Espanjolit, Uiganit, Sandërlendit dhe Rajo Vajekanos ka barazuar shifrat në 2-2 në minutën e 90 ku me shumë gjasa do të jetë dhe goli më i bukur i javës dhe i kompeticionit nga vetë mënyra e shënimit.

BRIAN KRISTO – PANORAMASPORT.AL