VIDEO/ Gol nga 80 metra, kur spastrimi i zonës përfundon me një realizim të paimagjinueshëm

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Maj 29, 2018 | 17:11

VIDEO/ Gol nga 80 metra, kur spastrimi i zonës përfundon me një realizim të paimagjinueshëm

Në ndeshjen e kampionatit irlandez mes Saint Patriks dhe Kork Siti, miqtë po fitonin me shifrat 1-2, dhe në sekondat e fundit, në një goditje këndi për vendasit që ishin në humbje, në zonë u shfaqe edhe portieri i Patriks.

Capture

Gjithsesi, topi erdhi nga goditja e këndit dhe përfundoi në këmbët e mbrojtësit Kieran Adlier, që spastroi zonën me sa fuqi kishte, por topi mori rrugën drejt portës, që ishte edhe e boshatisur pa portierin e saj. I tërë takimi përfundoi me shifrat 1-3 për Kork Sitin.

www.minuta90.com