VIDEO/ Gol marramendës, ylli i Barcelonës kthehet nga dëmtimi dhe i shtang të gjithë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Maj 28, 2020 | 17:48


VIDEO/ Gol marramendës, ylli i Barcelonës kthehet nga dëmtimi dhe i shtang të gjithë

Sulmuesi i Barcelonës Luis Suarez jo vetëm që është rikthyer në stërvitje, por ka treguar se nuk ka humbur asnjë shkëlqim nga klasi i tij.
suarez
Teksa katalanasit po përgatiten për rinisjen e kampionatit, 33-vjeçari realizoi një gol spektakolar në seancën e sotme stërvitore duke goditur topin me pjesën e jashtme të këmbës, i cili përfundoi brenda në rrjetë.

Uruguajani rrezikonte të humbiste sezonin, por ndërprerja e kampionatit spanjoll për shkak të koronavirusit dhe operacioni i suksesshëm në gju e ndihmuan të rikuperohej para kohe.

“El Pistolero” u dëmtua në sfidën e 9 janarit të gjysmëfinales së Superkupës së Spanjës kundër Atletiko Madridit, ndeshje në të cilën katalanasit u eliminuan me rezultatin 2-3, ndërsa Suarez u dëmtua në gju.

PANORAMASPORT.AL




Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com