VIDEO/ Goditi topin me shpejtësi 120 km/h, tenisti australian bën të qajë tifozin në stadium

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 25, 2022 | 15:25

VIDEO/ Goditi topin me shpejtësi 120 km/h, tenisti australian bën të qajë tifozin në stadium

Tenisti Nik Kirgios vihet serish në vëmendjen e mediave australiane, kësaj radhe për një situatë të pakëndshme për një tifoz të vogël në stadium.

pjimage - 2022-01-25T152420.061

Australiani ishte partner me tenistin Thanasi Kokiniakis dhe po luanin kundër dyshes Majkëll Venus dhe Tim Puetz. Gjatë lojës, australiani goditi topin me një shpejtësi prej 120 km/h.

Por kjo goditje përfundoi në stomakun e një fëmije të vogël, i cili filloi menjëherë të qajë. Kjo gjë e vuri në faj Kirgios, i cili menjëherë i kërkoi falje dhe i dhuroi tifozit një prej raketave të tij të tenisit. Ky gjest u duartrokit nga i gjithë stadiumi.

 

PANORAMASPORT.AL