VIDEO/ Goditi me bërryl kundërshtarin, sulmuesi merr dënim të ashpër. E pëson dhe Inzagi

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Qershor 28, 2020 | 18:29


VIDEO/ Goditi me bërryl kundërshtarin, sulmuesi merr dënim të ashpër. E pëson dhe Inzagi

Sulmuesi i Fiorentinës Dushan Vlahoviç është pezulluar për 2 muaj pasi goditi me bërryl lojtarin e Lacios Patriç gjatë ndeshjes së djeshme të Serisë A, ku “vjollcët” humbën me rezultatin 2-1.
vlahovic
Sulmuesi serb godit me bërryl lojtarin kundërshtar dhe u ndëshkua me karton të kuq pasi gjyqtari i ndeshjes u konsultua me pamjet e VAR-it.
INZAGIIII
Por, ndëshkimit nuk i ka shpëtuar as trajneri i Lacios Simone Inzagi, i cili shkeli fushën gjatë momentit kur lojtarët po debatonin pas faullit të Vlahoviçit. Komisioni i Etikës dhe Disiplinës të Federatës Italiane e ndëshkoi Inzagin me një ndeshje pezullim.

PANORAMASPORT.AL

 
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com