VIDEO/ Godet kundërshtarin qëllimisht nga prapa, arbitri anglez befason me veprimin e tij

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 19, 2021 | 14:48


VIDEO/ Godet kundërshtarin qëllimisht nga prapa, arbitri anglez befason me veprimin e tij

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në kampionatin Championship të Anglisë midis skuadrave të Luton Taun dhe Suonsit.

LUT

Mesfushori i Luton Taun, Henri Lansbëri gjatë ndërprerjes së lojës ka goditur qëllimisht me gjithë forcë kundërshtarin e tij të Suonsit, Rajan Maning i cili po shkonte të merrte topin për të rifilluar lojën.

Vendimi i befasues dhe i çuditshëm i arbitrit kryesor të këtij takimi ishte se mesfushori Lansbëri u ndëshkua vetëm me karton të verdhë dhe jo me karton të kuq duke parë pamjet e frikshme të kësaj goditje që kundërshtari i tij pësoi.

Kjo sfidë e cila ishte e vlefshme për javën e tetë të Championshipit anglez, përfundoi në shifrat e barabarta 3-3, ku Luton Taun kaloi në avantazhin e trefishtë për 23′ minuta lojë dhe më pas u gjend e barazuar 3-3 për afro 25 minutat e fundit të lojës ku Suonsi realizoi tre herë në aq minuta lojë të mbetura.

Ndërhyrja e rrezikshme on Vidnews.

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/