VIDEO/ Gjuajtje fluturimthi nga distanca, futbollisti i PSG-së shënon supergol në kampionat

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Dhjetor 15, 2019 | 21:23


VIDEO/ Gjuajtje fluturimthi nga distanca, futbollisti i PSG-së shënon supergol në kampionat

Futbollisti i PSG-së, Leonardo Parades, ka realizuar një supergol në sfidën ndaj St Etien. Në minutën e 10-të të ndeshjes, mesfushori argjentinas lëshoi një predhë fluturimthi nga jashtë zonës, duke mos i dhënë asnjë shans portierit kundërshtar dhe duke kaluar në avantazh kampionët në fuqi të Francës.

PSG PARADES

Ky ishte goli i parë për 25-vjeçarin me fanellën e skuadrën franceze. Kujtojmë që Parades u transferua  sezonin e kaluar u transferua nga skuadra e Zenit drejt PSG-së.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com