VIDEO/ Gafë e jashtëzakonshme në Gjermani, 3 lojtarë nuk shënojnë dot vetëm me… portierin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 7, 2019 | 19:39


VIDEO/ Gafë e jashtëzakonshme në Gjermani, 3 lojtarë nuk shënojnë dot vetëm me… portierin

Ekipi i Augsburgut në Gjermani luajti sot takimin e javës së 14-të në shtëpi ndaj Maincit. Golat e Rihet dhe Niderleçner i dhanë fitoren 2-1 Augsburgut, duke bërë të pavlefshëm realizimin e Oztunalit për Maincin.

Ausburgu

Por, një moment interesant i takimit ishte edhe ai në minutat e fundit, ku tre lojtarë të Augsburgut dolën vetëm për vetëm në zonë me portierin kundërshtar. Mesfushori Vargas shpërtheu në krahun e majtë, dhe shërbeu për dy shokët e tij, por nuk u morën vesh mes tyre, dhe goditja përfundimtare përfundoi jashtë kuadratit, duke falur një rast të pabesueshëm.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/