VIDEO/ Gafë e Berishës, i ikën topi nga duart. Ajeti jep asistin dhe i merr barazimin

Postuar: Shkurt 10, 2018 | 20:15

Krotone dhe Atalanta u ndalën në një barazim 1-1 në sfidën e tyre të kësaj jave në Seria A. Ndeshja ishte e qetë, por pjesa më e bukur ndodhi vetëm në 10 minutat e fundit. Në një harkim të gjatë, është Ajeti që me kokë hedh topin drejt portës së Berishës, me portierin shqiptar që i shpëton topi nga duart, duke i dhënë kështu me gafën e tij, Mandragorës rastin më të mirë për të zhbllokuar takimin.

berisha

Më pas, vetëm një gol i Palominos 2 minuta nga përfundimi i kohës së rregull, i jep mundësinë Atalantës të dalë me një pikë nga transferta e Krotones. Atalante kështu parakalohet nga Milani, dhe qëndron në vendin e 8, me 37 pikë, ndërsa Krotone arrin barazimin e tretë radhazi, dhe renditet e 17 me 21 pikë.