VIDEO/ Gafa e pafalshme e portierit të Lacios, pasardhësi i Strakoshës bëhet qesharak në Ligën e Europës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 3, 2022 | 21:27

VIDEO/ Gafa e pafalshme e portierit të Lacios, pasardhësi i Strakoshës bëhet qesharak në Ligën e Europës

Lacio është eliminuar nga Liga e Europës duke përfunduar në Konferencë Ligë dhe fajtori kryesor për këtë është portieri Provedel. Pasardhësi i Strakoshës në portën bardhekaltër është bërë qesharak mbrëmjen e sotme. 

lacio

Ai ka bërë një gafë të pafalshme në përballjen me Fejnord.

Në minutën e 64-t, Provedel lëvizi përpara për të ndalur futbollistin e skuadrës holandeze. 28-vjeçari vendos duart përpara për të kontrolluar topin, por përfundon mes këmbëve të tij. Gimenez përfiton nga kjo situatë dhe arrin të shënojë në portën e Lacio-s.

 

PANORAMASPORT.AL