VIDEO/ Gabon Marash Kumbulla, Kremoneze shtang Romën në pjesën e parë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 1, 2023 | 21:54

VIDEO/ Gabon Marash Kumbulla, Kremoneze shtang Romën në pjesën e parë

Roma dhe Kremoneze janë duke u përballur prej orës 21:00 në “Olimpico” në duelin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë. Kryeqytetasit e Zhoze Murinjos janë padyshim favoritë absolutë në letër, teksa do të kërkojnë një biletë në gjysmëfinale.

1658832329_kumbulladheMourinho

Tekniku portugez i ka besuar vendin e titullar në këtë duel, mbrojtësit të Kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, që do të formojë treshen së bashku me Ibanjez dhe Mançinin. Ndryshime edhe në repartin ofensiv, teksa sulmi i është besuar Belotit.

HT: ROMA – KREMONEZE 0-1

Desers 27′ (p)

GOLI I SHËNUAR ME PENALLTI NGA KREMONEZE: VIDEO

FORMACIONET ZYRTARE:

formacioni

PANORAMASPORT.AL