VIDEO/ Gabiadini me një të majtë preçize nderon Sampdorian, miqtë mundin Xhenoan në derbi

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Dhjetor 14, 2019 | 22:44


VIDEO/ Gabiadini me një të majtë preçize nderon Sampdorian, miqtë mundin Xhenoan në derbi

Sampdoria ka marrë një fitore të madhe ndaj Xhenoas, me rezultatin 0-1, në derbin e Liguarias.

dfff

Miqtë gjetën golin e avantazhit, në minutën e 85-të me anë të Gabiadinit, i cili me një të majtë preçize, nuk i ka lënë shumë hapësira portierit kundërshtar të përgjigjej.

Me këtë fitore skuadra e udhëhequr nga Ranieri ka dalë nga zona e fthotë, duke zhytur sërish Breshan.

Kështu Sampdoria ka shkuar në kuotën e 15 pikëve në vendin e 17-të. Nga ana tjetë makthi i Xhenoas nuk ka fund këtë sezon, pasi mbetet në zonën  e ftohtë me 11 pikë.

/PANORAMASPORT.AL/
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com