VIDEO/ Fyerjet raciste ndaj Kosovës, tifozët e Serbisë injorohen nga ata të Malit të Zi

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 27, 2023 | 23:52

VIDEO/ Fyerjet raciste ndaj Kosovës, tifozët e Serbisë injorohen nga ata të Malit të Zi

Mbrëmjen e sotme në Podgoricë u luajt dueli mes Mali të Zi dhe Serbisë, që përfundoi me rezulatin 0-2 në favor të serbëve.  Në stadium ishim edhe tifozët e Serbisë, që kanë tentuar të bëjnë thirrje anti-Kosovë.

MALI I ZI

Sipas “scsport.ba”, tifozët serbë kanë nisur thirrjen “Kosovo”, me shpresë që malazezët do të vazhdojë me thirrjen “Serbia”. Por serbët janë injoruar plotësisht nga tifozët vendas. Tifozëve serbë kjo nuk u pëlqeu dhe menjëherë filluan me fyerje nga Malit të Zi.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"