VIDEO/ Futbollisti shqiptar i pafat, shënon autogol të çuditshëm në “derbin” ndaj Çekiçit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 21, 2021 | 17:47


VIDEO/ Futbollisti shqiptar i pafat, shënon autogol të çuditshëm në “derbin” ndaj Çekiçit

Shqiptari i Kosovës, Florent Hadergjonaj ishte i pafat në sfidën që skuadra e tij Kasimpasha është duke luajtur ndaj Ankaraguçu ku aktivizohet edhe mesfushori i Kombëtares, Endri Çekiçi.

bandicam 2021-01-21 17-32-21-882

Në minutën e 16-të, mbrojtësi 26-vjeçar, realizoi një autogol të çuditshëm duke i dhuruar avantazhin skuadrës vendase. Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 1-0 në favor të Ankaraguçusë.  Për më tepër shikoni videon e mëposhtme të autogolit:

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/