VIDEO/ Ftesa në Kombëtare nuk ishte rastësi, goli që “bindi” Panuçin shpallet më i bukuri i javës

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Mars 16, 2018 | 21:55

VIDEO/ Ftesa në Kombëtare nuk ishte rastësi, goli që “bindi” Panuçin shpallet më i bukuri i javës

Goli më i bukur i javës ishte ai i Kristal Abazajt në ndeshjen Luftëtari-Kukësi(2- 1). Një aksion perfekt me katër pasime direkete, që u finalizua me një parabolë spektakolare nga ana e sulmuesit bluzi.

abazaj

Ramadani shmang një lojtar mik dhe pason për Mingën që shërben shkurt për Rrocën, i cili vertikalizon Abazajn në zonë që fiton duelin e shpejtësisë me një mbrojtës mik dhe i vetëm përballë Koliçit, në një pozicion të vështirë, godet me parabolë dhe 1-1.

www.minuta90.com