VIDEO/ Fitorja spektakolare ndaj Napolit, Kualjarela shënon golin më të bukur të javës

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 3, 2018 | 10:34

VIDEO/ Fitorja spektakolare ndaj Napolit, Kualjarela shënon golin më të bukur të javës

Sampdoria mposhti Napolin me rezultatin 3-0 në sfidën e vlefshme për javën e tretë të Serisë A. Defrel dhe Kuajarela ishin dy protagonistët që i dhanë fitoren vendasve në këtë përballje të fortë ndaj Napolit.

Kuajarela

Defrel shënoi 2 herë në pjesën e parë në minutat 11-të dhe 32-të, ndërsa në minutën e 75-të, ishte radha e Kuajarelës, që me një silurë trefishoi rezultatit. Padyshim goli më i bukur i javës. Pas një krosim nga e djathta të Bereszunskit, 35-vjeçari ka kërcyer me finte dhe e ka dërguar topin në cepin e portës së mbrojtur nga Ospina, një gol për tu parë dhe riparë. Me të vërtet fantastik.

Super gol i Kuajarelës on Vidnews.

www.minuta90.com