VIDEO/ Fitorja e pestë radhazi në kampionat, Ronaldo shkëlqen me dopietë ndaj Al Ahli

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 22, 2023 | 22:18

VIDEO/ Fitorja e pestë radhazi në kampionat, Ronaldo shkëlqen me dopietë ndaj Al Ahli

Duel emocionues me 7 gola, ai mes Al Nassr dhe Al Ahli që përfundoi me triumfin 4-3 të skuadrës së Kristiano Ronaldos. Ylli portugez u bë protagonist me dopietë në minutat 4 dhe 52-të, ndërkohë që dy golat e tjera për Al Nassr u realizuan nga Taliska.  

Ronaldo

Ndërkohë në krahun tjetër edhe Al Ahli, ka në përbërje shumë yje që lanë gjurmë në futbollin Europian, si Kesi, Mahrez që ishin dhe autorët e dy golave në ndeshjen e sotme, por pa harruar edhe Firminjon, portierin Mendi, mbrojtësin Ibanjez, si dhe Beigën dhe Saint Maksimin.  

Ky ishte suksesi i pestë radhazi për Al Nassr-in e Kristiano Ronaldon & CO që ka parakaluar në renditje Al Ahli-në.  

GOLAT E NDESHJES (SHIH VIDEON) 

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"