VIDEO/ Fitore me shpirt kurajoz, Atalanta dhe Gjimshiti “kryqëzojnë” Romën

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shkurt 15, 2020 | 22:50

Bota FB Lajmi i fundit LAJMI KRYESOR Seria A Video

VIDEO/ Fitore me shpirt kurajoz, Atalanta dhe Gjimshiti “kryqëzojnë” Romën

Atalanta arriti të marrë një fitore të rëndësishme në javën e 24-t të kampionatit italian duke përmbysur Romën me rezultatin 2-1.

gjimi

 

Pas gabimit në mbrojtje të Palomino, Edin Xheko kaloi verdhekuqtë në avantazh në fundin e pjesës së parë.

Bergameskët u futën në pjesën e dytë të karikuar dhe të vendosur për të fituar takimin. Pas minutash lojë, futbollisti i kombëtares së Shqipërisë Berat Gjimshti asistoi golin e barazimit të Atalantës.

Më pas, kroati Pasaliç vulosi fitoren për Atalantën duke dërguar topin në trekëndësh.

Pas kësaj jave, Atalanta hedh një tjetër hap të rëndësishëm për pjesëmarrjen në Ligën e Kampioneve sezonin e ardhshëm duke krijuar diferencë prej 6 pikësh nga Roma, e cila ndodhet në vendin e 5-ë.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com