VIDEO/ Fitore dramatike në shtesë, Korea merr medaljen e arit, Son i shpëton ushtrisë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 1, 2018 | 16:26

VIDEO/ Fitore dramatike në shtesë, Korea merr medaljen e arit, Son i shpëton ushtrisë

Kanë përfunduar lojërat aziatike dhe fitues është skuadra e 23-vjeçarëve të Koresë së Jugut. Kjo ndeshje ka gëzuar vëmendje të veçantë pasi për 23-vjeçarët e Koresë luante edhe lojtari i Totenhemit, Son Heung-min. Lojtari nuk arriti të shënonte po kjo është ajo që i intereson më pak.

NINTCHDBPICT000430328663

Rëndësi ka rezultati përfundimtar që përfundoi 2-1 pas 120 minutave lojë, me koreanët që fituan medaljen e arit dhe në këtë mënyrë sulmuesit të Totenhemit shpëton nga kryerja e shërbimit ushtarak.

NINTCHDBPICT000430323085

Dënim ky i cili parashikohet sipas ligjit për lojtarët e ekipit kombëtar të cilët nëse nuk arrinin rezultate të mira në Botëror do të duhet të kryenin ushtrinë. Ndërkohë që për Son u dha edhe një shans më shumë në Lojërat Aziatike.

www.minuta90.com