VIDEO/ Festim i pazakontë në Champions, sulmuesi nxjerr tullumbacen nga çorapet dhe…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 2, 2022 | 20:30

VIDEO/ Festim i pazakontë në Champions, sulmuesi nxjerr tullumbacen nga çorapet dhe…

Një festim i pazakontë që vjen nga ndeshja e Champions Leagues, mes Shahtar Donjetsk dhe Lajpcig, është duke bërë xhiron e internetit. Protagonist ishte 24-vjeçari, Krostofer Nkunku, i cili në minutë e 10-të gjeti rrugën e rrjetës, pas asistit të Timo Verner.

nkunku

Në këtë moment, Nkunku, i surprizoi të gjithë, teksa menjëherë pasi shënoi, sulmuesi nxori tullumbacen nga çorapet dhe nisi ta frynte. Një festim i çuditshëm ky që ka bërë xhiron e rrjetit. Pas festës, 24-vjeçari, e futi sërish në çorape tullumbacen dhe vijoi lojën normalisht:

PANORAMASPORT.AL