VIDEO/ Festë e shfrenuar në dhomën e zhveshjes, De Rosi “fluturon” mbi tavolinë dhe…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Korrik 12, 2021 | 14:33


VIDEO/ Festë e shfrenuar në dhomën e zhveshjes, De Rosi “fluturon” mbi tavolinë dhe…

Festë e çmendur edhe në dhomën e zhveshjes së kombëtares së Italisë pas vërshëllimës së arbitrit Kuipers dhe ngritjes së kupës së Europianit. Lojtarët e kaltër festojnë në dhomën e zhveshjes duke derdhur shampanja dhe birra duke kënduar korin “Kampionët e Europës jemi ne!”.

bandicam 2021-07-12 10-37-19-312

De Rosi i cili gjatë EURO 2020 mori vendin e ndihmësit të Roberto Mançinit ka festuar si i çmendur. Në një video të xhiruar nga Marko Verrati dhe të bërë publike nga vetë mesfushori në “Story”-n e profilit të tij në rrjetin social “Instagram” ka xhiruar momentin kur De Rosi “fluturon” mbi tavolinën e dhomës së zhveshjes dhe më pas bie në tokë.

Një festë e shfrenuar e lojtarëve të Italisë pas këtij triumfi të gjatë prej 53 vitesh.

De Rosi “fluturon” mbi tavolinë on Vidnews.

PANORAMASPORT.AL