Video/ Festë e çmendur në San Siro, Kutrone nderon Milanin në sekondën e fundit

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 31, 2018 | 22:33

Video/ Festë e çmendur në San Siro, Kutrone nderon Milanin në sekondën e fundit

Milani dhe Roma luajtën ndeshjen mes tyre e vlefshme  për javën e tretë të Seria A. Ndeshja që konsiderohet si kryendeshja e kësaj jave, po zhvillohet në San Siro. Skuadra e Milanit vinte në këtë ndeshje pas një humbje javën e kaluar nga skuadra me Napolit me rezultat 3-2 ndërsa Roma nga një barazim të vështirë me Atalantën. Milani ka arritur të fitojë me vështirës pas një goli në fund nga Kutrone. Rezultati përfundimtar ishte 2-1.

 

Milan-Roma 2-1

Kesi, Kutrone, Facio

95′ Gooooool Kutrone.

78′ Goli i anulluar i Romës. Pas konsultimit me VAR, arbitri kryesor e anullon golin e shënuar nga N’Zozi.

Goli i anuluar i Higuainit.

 

59′ Gooool Facio. Barazon rezutlatin për skuadrën e Romës.

46′ Starton pjesa e dytë në “San Siro”.

HT| Përfundon me avantazhin e kuqezinjve pjesa e parë.

40′ Goool Kesi. Rodrigez dërgon një top të bukur në zonë dhe Kesi e dërgon drejt rrjetës.

18′ Higuian i afrohet ndjeshëm golit, Olsen shpëton Romën.

Formacionet:

Milani: Donaruma, Rodrigez, Romanjoli, Musakio, Kalabria, Bilia, Bonaventura, Kesi, Çalhanoglu, Higuain, Suzo. Trajner: Xhenaro Gatuzo.

40497535_10155610549806937_1235728040282030080_o

Roma: Oslen, Markano, Manolas, Facio, Karsdrop, De Rosi, N’Zozi, Kolarov, Pastore, Dzeko, Shik. Trajner: Di Françesko.

40428419_1891258430934962_4612143346545065984_n

 

 

www.minuta90.com