VIDEO/ Festë e çmendur në Melburn, shikoni si e festojnë australianët kualifikimin në fazën tjetër

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 30, 2022 | 22:01

VIDEO/ Festë e çmendur në Melburn, shikoni si e festojnë australianët kualifikimin në fazën tjetër

Mijëra tifozë australianë kanë ndjekur ndeshjen mes Australisë dhe Danimarkës në agim, ku ‘futbollistëve’ iu desh të fitonin për të kaluar në fazën e 16-të të Kupës së Botës në Katar.

20

Leki shënoi golin e vetëm të ndeshjes duke dërguar turmën e Melburnit të zhurmojë nga gëzimi në bilbilin e fundit në stadiumin Al-Janub.

Një festë e madhe që do të vazhdojë deri në orët e para të mëngjesit dhe që shumëkush nuk do ta harrojë.

PANORAMASPORT.AL