VIDEO/ Festë e çmendur në Japoni, tifozët pushtojnë rrugët pas triumfit madhështor ndaj Gjermanisë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 23, 2022 | 21:17

VIDEO/ Festë e çmendur në Japoni, tifozët pushtojnë rrugët pas triumfit madhështor ndaj Gjermanisë

Japonia shtangu Gjermaninë dhe mbarë opinionin sportiv, teksa triumfoi me përmbysje 1-2 ndaj “panterave” në ndeshjen e parë të tyre në këtë Botëror.

JAPONIA

Një festë elektrizuese shpërtheu në rrugët e Japonisë pas përfundimit të këtij duelit. Qytetarë të shumtë kanë pushtuar kryqëzimet e rrugëve dhe kanë gëzuan si të çmendur, teksa videot u bënë virale në rrjetet sociale. Për më tepër shikoni pamjet nga festa e tifozëve japonezë në rrugët e kryeqytetit:

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"