VIDEO/ Momente paniku, Fernando Alonso përplaset me 360 kilometra në orë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 14, 2020 | 18:04


VIDEO/ Momente paniku, Fernando Alonso përplaset me 360 kilometra në orë

Fernando Alonso po përgatitet për garën e Indianapolis që do zhvillohet 23 gushtin e ardhshëm. Piloti spanjoll i cili flitet se do rikthehet në Formula 1, në ditën e dytë të provave të lira është përplasur.

alonso

Alonso ka qenë duke ecur me 360 kilometër në orë kur është përplasur me murin ndarës, por fatmirësisht pa pasoja. “Në këtë pistë muret janë afër” ka thënë Alonso.

“Shpresoj të mos ndodhë me 23 gusht”. Kjo do jetë tentative e tretë e Alonsos për të fituar Indianapolisin 500.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com