VIDEO/ Femrat e Anglisë shkatërrojnë Meksikën, ja goli i çuditshëm që shënuan “3 luaneshat”

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 13, 2018 | 16:19

VIDEO/ Femrat e Anglisë shkatërrojnë Meksikën, ja goli i çuditshëm që shënuan “3 luaneshat”

Ka qenë një ndeshje në të cilën u shënua ndoshta goli më i çuditshëm dhe më me fat i shënuar ndonjëherë. Në Kampionatin Botëror të Femrave për moshat U20 ekipi i Anglisë u kualifikua s kokë grupi pasi arriti të mposhtë

f0e2c3655b709f8ed1989c92bbdb58c8

Meksikën me rezultatin 6-1. Por në këtë ndeshje u shënuar një gol nga lojtarja Hemp e cila pas një pengimi nga portierja kundërshtare u rrëzua mbi top duke e shtypur atë dhe duke e dërguar me shumë fat në rrjetë.

www.minuta90.com