VIDEO/ Fantastik Taulant Seferi, futbollisti i Kombëtares gjen rrugën e rrjetës në “derbin” ndaj Sionit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 15, 2019 | 17:15


VIDEO/ Fantastik Taulant Seferi, futbollisti i Kombëtares gjen rrugën e rrjetës në “derbin” ndaj Sionit

Futbollisti i Kombëtares, Taulant Seferi ka gjetur rrugën e rrjetës me fanellën e Ksamaks, në sfidën ndaj Sionit, e vlefshme për javën e 18-të të Superligës zviceriane.

Seferi

Vendasit kaluan të parët në avantazh në minutën e 28-të, me anë të Kasamit, ndërkohë në minutën e 52-të, Seferi barazoi shifrat, me një gjuajtje diagonale mjaft të bukur nga e djathta, duke mposhtur portierin kundërshtar.  Ky ishte goli i parë i Seferit në kampionat me fanellën e Ksamaks.


PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/