VIDEO/ Fantastik Armando Sadiku, sulmuesi shqiptar shënon një supergol me Malagan

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Janar 26, 2020 | 13:33


VIDEO/ Fantastik Armando Sadiku, sulmuesi shqiptar shënon një supergol me Malagan

Malaga luan në këto momente me Mirandes, ndeshje e cila është në barazim 2-2.

SADIKU]

Pikërisht një nga protagonistët është edhe sulmuesi shqiptar, Armando Sadiku. Ky i fundit ka realizuar një gol shumë të bukur për Malagën në minutën e 65’, duke i dhënë avantazhin ekipit të tij.

Pas një krosimi perfekt të marrë nga Busefiane, shqiptari nuk u mendua dy herë teksa e goditi me të parën topin me një kthesën, duke e ndaluar në fundin e rrjetës.

Megjithatë avantazhi nuk zgjati shumë, pasi në minutën e 79′ Mirandes barazoi shifrat.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com