VIDEO/ Fantastik Armando Broja, sulmuesi i Kombëtares tund rrjetën në Holandë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 29, 2020 | 14:11


VIDEO/ Fantastik Armando Broja, sulmuesi i Kombëtares tund rrjetën në Holandë

Armando Broja vazhdon të shkëlqejë në Holandë, teksa ditën e sotme ia ka dalë të gjejë rrugën e rrjetës me skuadrën e Viteshes.

bandicam 2020-11-29 14-02-28-172

Skuadra e futbollistit shqiptar ka mposhtur me rezultatin 2-0 Sitard në kampionat, teksa goline dytë e shënoi pikërisht Broa. Në minutën e 84’, pas një krosimi perfekt të Tanane, Broja del zbuluar në zonë dhe me të djathtën e dërgon topin në rrjetë.

Ky është goli i pestë i Brojës me fanellën e Viteshes këtë sezon, me skuadrën e shqiptarit që i bën presion Ajaksit në krye të tabelës, duke u renditur e dyta me 25 pikë, 2 më pak se kryesuesit.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/