VIDEO/ Fantastik Armando Broja, sulmuesi i Kombëtares gjen rrugën e rrjetës në kampionatin holandez

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 19, 2020 | 23:59


VIDEO/ Fantastik Armando Broja, sulmuesi i Kombëtares gjen rrugën e rrjetës në kampionatin holandez

 Armando Broja ka shënuar golin e parë me fanellën e Viteses në kampionatin holandez. Sulmuesi i Kombëtares, u hodh nga stoli në sfidën e sotme ndaj Sparta Roterdan, teksa 16 minuta i mjaftuan për të tundur rrugën e rrjetës.

Broja 2

20-vjeçari zuri vendin e Darfalu, në minutën e 66-të, kur ndeshja ishte 1-0, teksa në 82 tundi dyfishoi shifrat duke siguruar triumfin e skuadrës së tij.

Armando Broja

Kujtojmë që kjo është ndeshja e dytë në kampionat e Viteses, teksa shqiptari në të dyja sfidat është hedhur në fushë nga stoli, duke bërë një paraqitje mjaft të mirë.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com