VIDEO/ Eurogol nga goditja e dënimit, Progni dhuron “show” në derbi

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 26, 2021 | 17:09


VIDEO/ Eurogol nga goditja e dënimit, Progni dhuron “show” në derbi

Gerhard Progni ka realizuar një eurogol nga goditja e dënimit, në derbin ndaj Dritës.

bandicam 2021-09-26 17-03-13-053

Në minutën e 66-të të sfidës. 34-vjeçari ka realizuar në mënyrë mjeshtërore një gjuajtje nga afro 22 metro, ku me të djathtën e dërgoi topin në trekëndëshin e portës së mbrojtur nga portieri i Dritës, duke mos i dhënë asnjë shans gardianit të “intelektualëve”.

Progni i dhuroi avantazhit skuadrës së Gjilanit, në sfidën mjaft të tensionuar, ku pati edhe sherr masiv mes tifozëve të të dyja skuadrave. Për më tepër shikoni kryeveprën e mesfushorit 34-vjeçar:


PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/