VIDEO/ Erzeni merr fitoren e parë të sezonit, mund në Rrogozhinë Dinamon dhe largohet nga zona e mbijetesës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 17, 2023 | 23:55

VIDEO/ Erzeni merr fitoren e parë të sezonit, mund në Rrogozhinë Dinamon dhe largohet nga zona e mbijetesës

Erzeni ka fituar ndeshjen e parë të javës së katërt duke mundur në Rrogozhinë Dinamon me rezultatin 2-1.

F.Hazisllari

F.Hazisllari

Shijakasit kaluan në avantazh në pjesën e parë me Maliqin, i cili shfrytëzoi mjaft mirë një top në zonë duke e çuar në rrjetë.

Baraspesha erdhi në pjesën e dytë me Zabërgjan, i cili përfitoi nga një top i mbetur në zonë për ta dërguar drejt rrjetës.

Dinamovitët u munduan me çdo kusht të gjenin dhe golin e dytë, por në momentin më të mirë të skuadrës së Di Biaxhos, ishte Rexhepi që bëri një gafë të pafalshme në zonë, duke i dhënë një 11-metërsh shijakasve, me Kahrimanoviç që nuk gaboi nga pika e bardhë.

Kështu Erzeni merr fitoren e parë të këtij sezoni, duke shkuar në kuotën e 5 pikëve dhe duke u arratisur nga zona e mbijetesës, ndërsa Dinamo vazhdon të vuajë me vetëm tre pikë në katër ndeshje.

REZULTATI:

ERZENI 2-1 DINAMO

Maliqi 26′, Kahrimanoviç (P) 78′ / Zabërgja 55′

KOMENTI LIVE:

90+6′ Mbyllet sfida me fitoren e Erzenit 2-1.

90+5′ Selmani shkakton një ndërhyrje të gabuar dhe ndëshkohet me karton të verdhë.

90′ Akordohen 5 minuta shtesë.

90′ Zëvendësim te Erzeni. Largohet Osmanllari dhe në vendin e tij futet Selmani.

89′ Bakari lëshon një gjuajtje potente nga distanca, me topin që shkon mbi kuadrat.

84′ Zëvendësim te Erzeni. Largohet Zeka dhe në vemdim e tij futet Kacbufi.

78′ GOOOL ERZENI 2-1/ Kahrimanoviç nuk gabon nga pika e bardhë e penalltisë. (VIDEO)

76′ Rexhepi shkakton një ndërhyrje të gabuar ndaj Zekës dhe gjyqtari akordon penallti. (VIDEO)

75′ Prodani provon me kokë, por traversa i mohon golin kapitenit të Dinamos. (VIDEO)

74′ Zëvendësim te Dinamo. Largohet Vila dhe në vendin e tij futet Tusha.

69′ Zëvendësim te Erzeni. Largohet Meçja, në vendin e tij futet Migone.

68′ Denison godet mjaft bukur benda zonës, me Hasanbellin i cili i mohon golin Dinamos.

62′ Denison provon me një gjuajtje brenda zonës, por topi shkon mbi kuadrat. (VIDEO)

56′ Goli është i rregullt pas konfirmimit nga VAR.

55′ GOOOL DINAMO 1-1/ Hasanbelli nuk kontrollon siç duhet një top dhe Zabërgja ishte në kohën e dyhyr, në vendin e duhur për ta çuar në rrjetë. (VIDEO)

54′ Trajneri i Erzenit, Deliallisi ndëshkohet me karton të verdhë për protesta.

53′ Karton i verdhë për Prodanin pas një ndërhyrje të gabuar ndaj Maliqit.

49′ Zeka shkakton një faull ndaj Markut dhe ndëshkohet me karton të verdhë.

46′ Starton pjesa e dytë!

45+9′ Mbyllet pjesa e parë!

45+7′ Prodani ul topin për Kaçorrin, por tentativa e këtij të fundit ndalet nga Hasanbelli. (VIDEO)

45+2′ Bakari shkakton një ndërhyrje të gabuar dhe ndëshkohet me karton të verdhë.

45+1′ Zëvendësim i detyruar te Dinamo. Largohet Krasniqi, në vendin e tij futet Bakari.

45′ Akordohen 7 minuta shtesë.

43′ Kaçorri godet me kokë, por Hasanbelli ishte i përgatitur dhe e ndal pa probleme.

42′ Lorran provon nga distanca, me topin që devijohet dhe shkon në goditje këndi.

41′ Osmanllari shkakton një faull ndaj Vilës dhe ndëshkohet me karton të verdhë.

28′ Osmanllari provon me një predhë nga jashtë zone, por Rexhepi i mohoin golin.

26′ GOOOL ERZENI 1-0/ Maliqi godet brenda zonës dhe ndëshkon Rexhepin. (VIDEO)

18′ Maliqi godet me kokë dhe Rexhepi nuk e kontrollon dot duke e çuar në këndore.

10′ Kaçorri gjuan me të djathtën brenda zonës, por topi shkon jashtë. Gjithsesi aksioni ishte i pavlefshëm për një pozicion jashtë loje.

1′ Starton sfida në Rrogozhinë!

FORMACIONET ZYRTARE:

ERZENI: Hasanbelli, Alba, Sadiki, Atanda, Osmanllari, Maliqi, Kahrimanoviç, Peposhi, Zeka, Mihana, Meçja.

Trajner: Alfred Deliallisi

DINAMO: Rexhepi, A. Marku, Behiratçe, Samake, Prodani, Krasniqi, Lorran, Denison, Zabërgja, Kaçorri, Vila.

Trajner: Luixhi di Biaxho

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"