Video emocionuese, shikoni si përkulen tifozët para arkivolit të Maradonës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 26, 2020 | 21:46


Video emocionuese, shikoni si përkulen tifozët para arkivolit të Maradonës

U mbajtën ditën e sotme, në pallatin presidencial në Argjentinë, homazhet në nder të legjendës së futbollit, Diego Armando Maradona.

bandicam 2020-11-26 21-42-56-608

Në momentin kur arkivoli i 60-vjeçarit u nxor nga ambulanca dhe u dërgua në pallat, një grup tifozësh shpërthyen në lot.

Njerëz pafund kalojnë para arkivolit të Diegos për të nderuar Zotin e futbollit, teksa edhe përkulen përpara tij. Një moment emocionues ky, për shumë tifozë të futbollit që kanë humbur idhullin e tyre.

Për më shumë shikoni videon e mëposhtme:
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/