VIDEO/ Elton Kale shpik biçikletë për stërvitje me mjete rrethanore

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Mars 22, 2020 | 23:04

FB Kampionati Kategoria Superiore Kryesore, Superiore Lajmi i fundit LAJMI KRYESOR Tirana Video

VIDEO/ Elton Kale shpik biçikletë për stërvitje me mjete rrethanore

Sulmuesi brazilian i Tiranës, Elton Kale ka krijuar një biçikletë në kushte shtëpie për t’u stërvitur në këto ditë të vështira izolimi.

elton kalee

Për idenë e tij gjeniale, brazilianit i kanë ardhur në ndihmë lavatriçja, ujë dhe milva. Lavatriçja ka shërbyer si mbajtëse e duarve, ndërsa ujë dhe milva si pista e biçikletës.

elton kale

Në këto ditë tepër të vështira si pasojë e përhapjes së koronavirusit, shumë futbollistë të Kategorisë Superiore kanë zgjedhur mënyra të ndryshme për të kaluar kohën dhe mbi të gjitha për të bërë atë që dëshirojnë më së shumti, pra të stërviten.

elton kale

 

 

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com