VIDEO/ Eksperte finalesh, Atletiko fiton Europa League. Grizman i papërmbajtshëm

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Maj 16, 2018 | 22:39

VIDEO/ Eksperte finalesh, Atletiko fiton Europa League. Grizman i papërmbajtshëm

Atletiko e Madridit shpallet fituese e Europa Leagues, pasi mundi thellë dhe pastër Marsejën në finale, me shifrat 0-3. Dy golat e francezit Antuan Grizman, dhe rrjeta në çastet e fundit të ndeshjes nga Gabi, vulosën fitoren e trofeut të dytë më të rëndësishëm europian nga ana e spanjollëve.

atletiko

Marseja provoi dhe pati shanset e saj, por u duk e pafuqishme përballë një ekipi ekspert në finale të tilla si skuadra e Diego Simeones. Atletiko fiton për herë të tretë këtë trofe.

 

Marsejë-Atletiko Madrid 0-3

Gol: Grizman 21′, 50′, Gabi 89′

Gabi 89′

Grizman 50′

Grizman 21′

 

 

FORMACIONET

formacionet

www.minuta90.com