VIDEO/ Eksperte finalesh, Atletiko fiton Europa League. Grizman i papërmbajtshëm

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Yesterday, 08:00 PM
Serbia 1 Switzerland 2
Yesterday, 05:00 PM
Nigeria 2 Iceland 0
Yesterday, 02:00 PM
Brazil 2 Costa Rica 0
2018/06/21 08:00 PM
Argentina 0 Croatia 3
2018/06/21 05:00 PM
France 1 Peru 0

Postuar: Maj 16, 2018 | 22:39

VIDEO/ Eksperte finalesh, Atletiko fiton Europa League. Grizman i papërmbajtshëm

Atletiko e Madridit shpallet fituese e Europa Leagues, pasi mundi thellë dhe pastër Marsejën në finale, me shifrat 0-3. Dy golat e francezit Antuan Grizman, dhe rrjeta në çastet e fundit të ndeshjes nga Gabi, vulosën fitoren e trofeut të dytë më të rëndësishëm europian nga ana e spanjollëve.

atletiko

Marseja provoi dhe pati shanset e saj, por u duk e pafuqishme përballë një ekipi ekspert në finale të tilla si skuadra e Diego Simeones. Atletiko fiton për herë të tretë këtë trofe.

 

Marsejë-Atletiko Madrid 0-3

Gol: Grizman 21′, 50′, Gabi 89′

Gabi 89′

Grizman 50′

Grizman 21′

 

 

FORMACIONET

formacionet


www.minuta90.com