VIDEO/ E turpshme! Crvena Zvezda luan në transfertën europiane, tifozët kundërshtar i presin me: Kosova është Serbi

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 16, 2020 | 20:55


VIDEO/ E turpshme! Crvena Zvezda luan në transfertën europiane, tifozët kundërshtar i presin me: Kosova është Serbi

Crvena Zvezda do të luajë ditën e sotme ndaj qipriotëve të Omonia, në ndeshjen e vlefshme për raundin kualifikues në Ligën e Kampionëve.

pjimage (1)

Megjithatë lojtarët e Zvezdës janë surprizuar, teksa sapo kanë mbërritur në Qipro, janë pritur nga tifozët e APOEL Nikozia, që pak ditë më parë eliminoi në Ligën e Europës Gjilanin.

Tifozët qipriotë kanë kënduar në kor, “Kosova është Serbi”. Një gjest i turpshëm ky nga tifozët e APOEL-it, duke u përfshirë edhe njëherë në çështjet politike. Kujtojmë se Qipro është nga të paktat shtete që ende nuk e njeh pavarësinë e Kosovës.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com