VIDEO/ E bën rrugë, sulmuesi shqiptar tund sërish rrjetën e Bajernit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 25, 2020 | 23:41


VIDEO/ E bën rrugë, sulmuesi shqiptar tund sërish rrjetën e Bajernit

Sulmuesi shqiptar i Salzburgut Mërgim Berisha i shënon sërish kampionëve të Europës Bajern Mynihut. Në ndeshjen e sotme të Ligës së Kampioneve, 22-vjeçari ngushtoi shifrat e takimit në 3-1.

Salzburg's Kosovo forward Mergim Berisha (L) and Bayern Munich's French defender Lucas Hernandez vie for the ball during the UEFA Champions League Group A football match Salzburg v Bayern Munich in Salzburg, Austria on November 3, 2020. (Photo by BARBARA GINDL / APA / AFP) / Austria OUT (Photo by BARBARA GINDL/APA/AFP via Getty Images)
Pas një thyerje të aksionit të bavarezëve, Berisha merr një top nga krahu i djathtë nga shoku i skuadrës Kristensen duke mposhtur portierin Nojer.
Kujtojmë që dhe në përballjen e fundit mes Bajernit dhe Salzburgut, Berisha shënoi sërish ndaj gjigantëve gjermanë.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/