VIDEO/ Dy minuta përmbysën gjithçka, Atletiko Madrid mund Valencian në një ndeshje të çmendur

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 22, 2022 | 23:12


VIDEO/ Dy minuta përmbysën gjithçka, Atletiko Madrid mund Valencian në një ndeshje të çmendur

Atletiko Madrid ka marrë një fitore të çmendur më përmbysje në La Liga . Ekipi i Simeones fitoi në shtëpi me Valencian me rezultatin 3-2.

atletiko

Miqtë kaluan në avantazh që në minutën e 25 me autor Musah. Më pas në fundin e pjesës së parë Valencia dyfishoi me golin e Duros.

Atletiko Madrid u përpoq të reagonte dhe ngushtoi diferencat me golin e Kunjës. Kur dukej se gjithçka po përfundonte, madrilenët bënë përmbysjen e madhe për 2 minuta. Korrea barazoi rezultatin në minutën e 91 dhe në të 93’ erdhi goli i fitores.

Me këtë triumf Atletiko Madrid shkon në kuotën e 36 pikëve në kampionat, kurse Valencia mbetet në vendin e nëntë me 29 pikë.

Nëse keni vështirësi për të parë videot duke u futur nga Facebook, ju lutem lexoni lajmet duke u futur nga faqja e web KËTU ose aplikacioni i Panorama Sport.

 ATLETIKO MADRID-VALENCIA 3-2

64′ Kunja, 91′ Korrea, 93′ Hermoso/ 25′ Musah, 44′ Duro

RENDTIJA

LA LIGA

PANORAMASPORT.AL