VIDEO/ Dy Mbape dhe dy Mesi, PSG bën poker, Lajpcig shokon Sitin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 7, 2021 | 20:51


VIDEO/ Dy Mbape dhe dy Mesi, PSG bën poker, Lajpcig shokon Sitin

 

U luajtën ndeshjet e fundit në Grupin A, ku u përcaktuan renditja përfundimtare e skuadrave. Paraqitje mjaft e mirë e Mesit, i cili realizoi dy gola.

psg

Parisi fitoi me lehtësi ndaj Klub Bryzh me rezultatin 4-1. Mesi dhe Mbape ishin protagonist me nga dy gola secili. Për miqtë shënoi Rits.

Në sfidën tjetër Lajpcig mundi Mançester Sitin me rezultatin 2-1. Andre Silva ishte heroi i gjermanëve pasi shënoi golin e fitores. Me këto rezultate PSG dhe Siti kalojnë në fazën tjetër të Champions-it.

REZULTATET

PSG-Klub Bryzh 4-1

2’, 7’ Mbape, 38’, 78 (p) Mesi/ 68′ Rits

Lajpcig-Mançester Siti 2-1

24’ Szoboszlai, 71’ Andre Silva / 77’ Mahrez

RENDITJA

gr a

FORMACIONET ZYRTARE

PSG-Klub Bryzh 18:45

psg klub bryzh

Lapcig-Mançester Siti 18:45

lajp[ciig

 

PANORAMSPORT.AL