VIDEO/ Drita nis me këmbën e mbarë aventurën në Champions League, mposhtin me dy supergola rivalin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 8, 2020 | 23:49


VIDEO/ Drita nis me këmbën e mbarë aventurën në Champions League, mposhtin me dy supergola rivalin

Kampionët e Kosovës Drita kaluan me sukses raundin paraeliminator të Ligës së Kampioneve. “Intelektualët” mposhtën me rezultatin 2-1 rivalët nga Andorra të Inter d’Escaldes

dritaaaaa
Drita  zhbllokoi ndeshjen në minutën e 21-ë me Xhevdet Shabanin, i cili realizoi në stilin ”alla Del Piero”, por kampionët e Andorras u kundërpërgjigjën saktë 8 minuta më vonë me Garsian. Kur takimi po i drejtohej fundit të pjesës së parë Hamdi Namani goditi fort dhe saktë nga jashtë zone duke realizuar një gol spektakolar.

45 minutat e dyta ishin tepër të luftuara, por sidoqoftë, Drita mori atë që kërkonte.

FT| Drita-Inter d’Escaldes 2-1
Shabani 21’, Namani 45’+3/ Garsia 29’

DRITAAA,,A,A,A,

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com