VIDEO/ Drama e Bashaksheirit, Arda Turan i sulet gjyqtarit anësor

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Maj 4, 2018 | 22:40

VIDEO/ Drama e Bashaksheirit, Arda Turan i sulet gjyqtarit anësor

Skuadra turke e Bashaksheriti bëri vetëvrasje në shtëpi teksa barazoi në shtëpi ndaj Sivasporit të Robinjos me rezultatin 1-1, në momentin më deçiziv të kampionatit. Ata ndodheshin në vendin e parë së bashku me Galatasarain, ndërsa pas këtij barazimit shanset janë zbehur.

380483_TS_04-05-18_4725408620_ (1)

Në minutën e 94-t, ish mesfushorin e Atletiko Madridit dhe Barcelonës nuk e kanë mbajtur nervat teksa shtyu gjyqtarin anësor dhe u ndërshkua me karton të kuq. Bashaksheir e kryesonte takimin deri në minutën e 92-të, kur gjuajtja e Robinjo u devijua nga portiere dhe u fut në rrjetë.

 

www.minuta90.com