VIDEO/ Dortmundi përmbysje “të çmendur” mes 7 golave, Shalke fillon ngjitjen

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 6, 2018 | 17:44


VIDEO/ Dortmundi përmbysje “të çmendur” mes 7 golave, Shalke fillon ngjitjen

Janë luajtur ditën e sotme një pjesë e ndeshjeve të javës së shtatë në kampionatin gjerman. Kjo javë na rezervoi një sfidë spektakolare, ajo midis Dortmundit dhe Augsburgut. Verdhezinjtë arritën të bënin një fitore spektakolare me përmbysje në një ndeshje që u shënuan plot 7 gola.

bandicam 2018-10-06 17-43-14-904

Në këtë sfidë shkëlqeu sulmuesi Pako Alkaser i cili shënoi plot 3 gola. Kështu Dormundi vazhdon të mbajë vendin e parë të renditjes. Ndërsa më poshtë ndiqni dhe rezultatet e ndeshjeve të tjera.

Rezultatet:

Dortmund – Augsburg 4-3

 

Duseldorf – Shalke 0-2

Hanover – Shtutgart 3-1

Mainz – Herta e Berlinit 0-0