VIDEO/ Dortmundi përmbys në limite, Bonuçi “vuan” humbjen e dytë radhazi nga stoli

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 16, 2023 | 17:34

VIDEO/ Dortmundi përmbys në limite, Bonuçi “vuan” humbjen e dytë radhazi nga stoli

Borusia Dortmund ia del të fitojë me shumë vuajtje në tansfertë, duke mundur me rezultatin 2-4 skuadrën e Freiburgut. Verdhezinjtë kaluan të parët në avantazh, por u përmbysën në 2-1 dhe më pas arritën ta kthejnë sërish rezultatin në favorin e tyre, duke fituar takimin.

dortmund

Sakaq, Union Berlini është mundu sërish. Skuadra e Bonuçit ka humbur ndaj Volfsburgut në transfertë me rezultatin 2-1, ku goli i Gosens nuk ka mjaftuar. Ndërkohë, Bionuçi është lënë në stol për ndeshjen e dytë radhazi dhe ende nuk ka debutuar.

Në ndeshjet e tjera, Këln u mund në shtëpi nga Hofenheim me rezultatin 1-3, teksa Shtutgarti fitoi 1—3 në transfertë ndaj Mainzit. Fitore të thellë ka marrë edhe Lajpcigu në shtëpi me rezultatin 3-0 ndaj Augsburgut.

REZULTATET:

KËLN 1-3 HOFENHAIM

FREIBURG 2-3 DORTMUND

MAINZ 1-3 SHTUTGART

LAJPCIG 3-0 AUGSBURG

VOLFSBURG 2-1 UNION BERLIN (VIDEO)

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"