VIDEO/ Dortmundi “ngec” në shtëpi, Lajpcigu humbet shansin e artë për kreun. Mësoni rezultatet e tjera të Bundesligës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 16, 2021 | 17:36


VIDEO/ Dortmundi “ngec” në shtëpi, Lajpcigu humbet shansin e artë për kreun. Mësoni rezultatet e tjera të Bundesligës

Kanë përfunduar 5 sfidat e Bundesligës gjermane.

LAJPCIG

Çudia ka ndodhur në “Signal-Iduna Park”, ku Dortmundi ka barazuar 1-1 ndaj Mainzit të vendit të parafundit në klasifikim.

Në barazim ka përfunduar dhe sfida Volfsburg-Lajpcig të cilat u ndanë në “paqe” 2-2.

Verder Bremen ka triumfuar 2-0 në shtëpi ndaj Augsburgut.

Barazimi 0-0 u rezervua në dy sfida, në ndeshjen e Hofenheimit dhe Arminia Bielefeldit dhe Këlnit ndaj Hertës së Berlinit.

REZULTATET E SFIDAVE TË PËRFUNDUARA NË BUNDESLIGË –

DORTMUND 1-1 MAINZ

Monir 73′ / Oztunali 57′

VOLFSBURG 2-2 LAJPCIG

Vergost 22′, Stefen 35′ / Mukiele 5′ , Orban 54′

VERDER BREMEN 2-0 AUGSBURG

Selasi 84′, Agu 87′

HOFENHEIM 0-0 ARMINIA BIELEFELD

KËLN 0-0 HERTA BERLIN

RENDITJA E BUNDESLIGËS –

BUNDESLIGA

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/