VIDEO/ Dopietë e Bernard Berishës, sulmuesi kosovar “ngrin” kampionët e Rusisë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Nëntor 21, 2020 | 23:01


VIDEO/ Dopietë e Bernard Berishës, sulmuesi kosovar “ngrin” kampionët e Rusisë

Bernard Berisha ka zhvilluar një super ndeshje sot me Ahmat Groznin e tij duke shënuar një dopietë ndaj skuadrës së Zenitit në Premier Ligën ruse.

berishaaaaaaa golll

Fillimisht Berisha ka shënuar golin e 1-1, ku arriti të finalizojë me një goditje gjeniale në shtyllën e dytë pas një krosi spektakolar të Poliarus. Ndërsa në minutën e 53-të barazoi rezultatin 2-2 me anë të një super penalltie “alla” Panenka.

berisha panenka

 

Aktualisht Grozni i Berishës me këtë barazim renditet në vendin e 5 të kampionatit.

goli i bernar berishes kunder zenitit on Vidnews.

goli i dyte i Berishes on Vidnews.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com