VIDEO/ Disfata ndaj Bajernit trullos katalanasit, nuk do ta besoni sa vite kishte pa humbur Barça në ndeshjen e parë të Champions-it

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 14, 2021 | 23:40


VIDEO/ Disfata ndaj Bajernit trullos katalanasit, nuk do ta besoni sa vite kishte pa humbur Barça në ndeshjen e parë të Champions-it

E besoni apo jo, Barcelona kishte plot 24 vite që nuk mundej në ndeshjen e parë të Champions-it. Katalantasit e Kuman u mposhtën mbrëmjen e sotme ndaj Bajernit me rezultatin 0-3 duke zhgënjyer totalisht.

Leva

Për herë të fundit, Barça mposhtej në ndeshjen e parë të Champions-it, më 17 shtator të vitit 1997, përballë Njukastëllit me rezultatin 3-2. Prej plot 24 vitesh, katalanasit nuk ishin mposhtur asnjëherë në ndeshjen e parë. Një tjetër fakt interesant është se askush nga skuadrat që ka humbur në ndeshjen e parë të grupeve nuk e ka fituar Champions-in, deri më tani.

 

PANORAMASPORT.ALPër t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/