VIDEO/ Dhunë dhe kaos, shihni përplasjet mes tifozëve të Romës dhe policisë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 24, 2022 | 23:35


VIDEO/ Dhunë dhe kaos, shihni përplasjet mes tifozëve të Romës dhe policisë

Tirana është përfshirë nga kaosi në natën para finales të Ligës së Konferencës mes Romës dhe Fejnord. Policia e kryeqytetit është shpërndarë në pika të ndryshme duke mbajtur larg njëra-tjetrës tifozeritë, por nuk ka evituar dot përplasjet me ta.

8trkm5yT

Në rrjetet sociale kanë filluar të qarkullojnë video të shumta të këtyre përplasjeve të regjistruara sidomos me tifozët e Romës të cilët janë shfaqur shumë të dhunshëm, në rrugët e Tiranës dhe me shkopinj e sende të forta nuk kanë ngurruar të reagojnë ndaj policisë, duke u kthyer vazhdimisht edhe në rrezik publik apo dëmtuar pronën publike.

PANORAMASPORT.AL