Video dhe Foto / Fillon festa kuqezi në Marsejë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Qershor 15, 2016 | 14:01


Video dhe Foto / Fillon festa kuqezi në Marsejë

Pas dhunës së ditëve të kaluara në Marsejë mes tifozerisë angleze dhe asaj ruse, qyteti sot është zgjuar nën ngjyrat kuqezi dhe këngët e tifozëve shqiptarë.


Këta të fundit kanë filluar të mbushin rrugët dhe sheshet e qytetit, të përshëndetur nga vendasit, të cilët deri tani kanë dhënë përshtypjet më të mira për ta në mediat franceze.
Tifoze Marseje

Gazetari i “L’Equipe” që raporton direkt për këtë gazetë nga sheshi kryesor i qytetit, nuk ka ngurruar t’i cilësojë ata si “tifozët e vërtetë”.

Tifoze Marseje1
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com